شرکت هیوندای کره جنوبی

شرکت ماشین سازی هیوندای ویا تاسیس شده در سال 1976 در کره جنوبی، تولید کننده انواع ماشین های CNC-high Tech می باشد به طوریکه توانسته است بیشترین سهم بازار کره جنوبی را از سال 2000 به خودش اختصاص دهد و جزو 10 شرکت برتر تولید کننده ماشین ابزار در جهان باشد. در حال حاضر این شرکت دارای بیش از 2000 پرسنل می باشد و محصولات تولیدی اش را به بیش از 60 کشور عرضه می نماید.ماشین هایی که توسط هیوندای ویا تولید می شوند عبارتند از : دستگاه تراش CNC دو محوره و چند محوره ،ماشین سنتر يا فرز CNC افقی و عمودی، ماشین بورینگ افقی ، ماشین سنگ زنی و ماشین مخصوص که به مشتریان در زمینه خودرو سازی ،IT ، کشتی سازی ، قالب سازی ، انرژی، هواپیمایی، محصولات دفاعی و صنایع سنگین عرضه می کنند.
این شرکت به طور پیوسته به گرایشات جدید در صنعت و پیشرفت های آن پاسخ گو می باشد و در پی تحقیق و توسعه شان همواره در حال ارائه تکنولوژی های جدید به جامعه صنعتی می باشد که به طور مستمر در حال نوآوری  و ایجاد آینده ی بهتر برای صنعتگران می باشد.
هم چنین هیوندای ویا در کنار تولید ماشین ابزارهایش پایه ای برای صنعت جهانی خودرو ایجاد کرده است که قطعات مختلف خودرو مانند موتور ، ماژول های خودرو ، موتور شارژ کننده ی توربین و هم چنین ماشین ابزار های دقیق که شامل سیستم اتوماسیون کارخانه می باشد را تولید می کند. 

 

طی بازدیدی که از کارخانه ماشین سازی هیوندای ویا صورت گرفت علت چنین موفقیت و پیشرفت هیوندای ویا کاملا قابل لمس بود.
قسمت اول بازدید اختصاص داشت به ساختمانی که  Technical Center نام داشت .این قسمت به نوعی Application Engineering می باشد که در صورتی که مشتری قطعه خاص یا خط تولید خاصی مد نظر داشته باشد ابتدا به این قسمت فرستاده می شود ، تمامی تست ها و مونتاژ ها در این قسمت انجام می شود و طبق نیاز مشتری دستگاه مورد نظر در حال تولید قطعه به نمایش گذاشته می شود و مورد تایید مشتری قرار می گیرد.

 

ساختمان بعدی یا به گفته خودشان کارخانه C دارای دو طبقه بود که طبقه اول شامل تجهیزات فرایند دقیق در طبقه اول و مونتاژ واحد ها در طبقه دوم بود در این ساختمان به طور عمده ماشین سنتر افقی در سایز کوچک و متوسط (یا همان HMC ) ، ماشین سنتر عمودی (VMC ) در سایز متوسط و بزرگ و ماشین های چند کاره و ماشین تراش های سایز بزرگ در این قسمت در حال ساخت بودند.طبق توضیحاتشان در این قسمت VMC هایی تولید می شوند که می تواند ازrpm  4500 تا 40000    و HMC هایی که ازrpm   10000  تا 20000 را پوشش می دهند ماشین های چند کاره توانایی ماشین کاری با 7 محور را دارند هم چنین ماشین های بورینگ توانایی ماشین کاری شفت تا قطرmm 960 و حداکثر طول mm    2000 را دارند.

 

کل خط تولید توسط Automated Manufacture Executive (MES )  کنترل و تنظیم می شوند.
تمامی قطعات به تعداد دقیق عرضه می شوند تا برای هر مرحله از تولید به کار روند.هرکارخانه انبار اختصاصی و سیستم قفسه بندی مخصوص به خودش را داراست تا تضمین کند که تمامی محصولات به موقع تحویل داده می شوند و در دسترس هستند.
به گفته ی هیوندای ویا این شرکت توانایی تولید 200 ماشین مختلف را دارد و سالانه تعداد 1000 ماشین را مونتاژ می کند .
پس از کارخانه C  وارد کارخانه A شدیم که شامل قسمت عملیات ماشین ابزار ها بود یا به عبارتی به آن Bed and Column سالن می گفتند که در آن بدنه و ساختار اصلی ماشین ابزار ها تولید می شد و در واقع در این قسمت قطعات بزرگ ماشین ابزار ها تولید می شد.
در این ساختمان دستگاه Bed Grinder و Five-Face-Machining Center فقط در طول شب با استفاده از سیستم عملیات خودکار در حال ماشین کاری هستند.
در این کارخانه از ماشین های فرز دروازه ای خود هیوندای ویا برای تولید استفاده می شدند مانند KSL12 ، KBN 135C و …
شرکت ماشین سازی هیوندای ویا دمای کارخانه ها در تابستان بین 24 تا 28 درجه و در زمستان بین 14 تا 18 درجه نگه می دارند تا تولید دقیق را تضمین کند.
در نهایت بازدید از کارخانه B صورت گرفت که در این قسمت برای اتوماسیون کارخانه انواع پرس ها را تولید می کردند شامل دستگاه های پرس و بورینگ بود در یک قسمت شاهد مونتاژ پرس لنگ تولید شده بودیم علاوه بر این HMC های بزرگ ، ماشین های بورینگ و فرز و مرکز اتوماسیون کارخانه نیز در این قسمت می باشد که خط اتوماسیون کارخانه توانایی ماکزیمم 100 ماشین هم زمان را دارد.
در حال حاضر در حال ساختن 698 ماشین هستند که به کارخانه شماره 5 موتورسازی در چین تحویل دهند.
قسمتی از این کارخانه شامل تست قطعات و مونتاژ کاور های دستگاهها بود.
نکته ای که در بازدید از این کارخانه ها چشم گیر بود نظم و ترتیب همه قسمت ها ، تمرکز کارکنان در حال کار ، رعایت نکات ایمنی به طوریکه هر قسمت کامل خط کشی شده بود و حتی خود مسئولان هیوندای ویا اجازه ورود به آن مناطق را نداشتند، تسلط کارکنان هر بخش به وظیفه محوله بود.
بعد از بازدید از کارخانه های مختلف در سالن همایشات هیوندای ویا سمینار برگزار گردید که بحث اصلی آن معرفی دستگاه های جدید هیوندای ویا با قابلیت ها و تکنولوژی جدید بود که در نمایشگاه هم از آن ها رو نمایی شد علاوه بر معرفی دستگاه ها به مقایسه آن ها با سایر برند ها پرداخته شد و مزایای آن ها را با جزئیات بیان کردند.
پس از بازدید از کارخانه هیوندای ویا روز بعد بازدید از نمایشگاه SIMTOS صورت گرفت که از بزرگترین نمایشگاه های صنعت کره  می باشد که سالانه برگزار می شود.هیوندای ویا اسپانسر این نمایشگاه و دارای بزرگترین غرفه بود و در آن 30 عدد از ماشین های خود را که هر کدام دارای تکنولوژی جدید بودند به نمایش گذاشته بود . ماشین ها در حال کار بودند و مسئولانشان با تسلط کامل برای پاسخ به سوالات حضور داشتند.

 

با توجه به اینکه نمایشگاه در سئول برگزار می شد هیوندای ویا با دوربین های سه بعدی تور مجازی بازدید از کارخانه را برای افرادی که از کارخانه بازدید نکرده بودند مهیا کرده بود.
خلاقیت دیگری که در این نمایشگاه به کار برده بود حضور ربات هایی بود که با عکس برداری از شخص در مدت زمان خیلی کوتاه تصویر شخص را به کاغذ می کشید که همزمان تکنولوژی و سرعت را به نمایش گذاشته بود.

 

پس از نمایشگاه کنفرانسی برگزار کردند که در آن تمامی مهمانان و نمایندگان هیوندای ویا گرد هم آمدند در این کنفرانس در ابتدا معرفی از مدیران صورت گرفت و طی مراسم با شکوه از نمایندگان هیوندای ویا تقدیر و قدردانی شد و تندیس سپاس اهدا گردید .
بازتاب کلی هیوندای ویا در هماهنگی ها و نظم و ترتیب آن ها در برگزاری این تور بود .هیوندای ویا در این تور میزبان 450 نفر مهمان بود که سهم بیشتر بازدید کنندگان از کشور ایران بود که هماهنگی های آن توسط شرکت کنترل افزار  انجام شده بود .
زمان بندی دقیق مسئولان در برگزاری هر یک از مراسم بدون هیچ گونه کم و کاستی از هماهنگی بلیط و ویزا و هتل گرفته تا رعایت اصول فرهنگی مطابق با هر یک از مهمانانی که از کشور های مختلف حضور داشتند حائز اهمیت و چشم گیر بود.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید